Letní shakespearovské slavnosti míří opět do Brna na hrad Špilberk

12. 3. 2014

To nejlepší z díla Williama Shakespeara v podání českých představitelů - záruku skvělé zábavy a nezapomenutelného zážitku přinese již patnáctý ročních Letních shakespearovských slavností v Brně.

Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela znamenaly pro letní divadelní scénu řadu beznadějně vyprodaných představení. Jiří Menzel se opět pouští do díla a letošní premiéra spadá pod jeho režii. Nechejme se překvapit, co zamilované ústřední dvojici Claudiovi a Heře v komedii Mnoho povyku pro nic režisér uštědří. Pod Menzelovou taktovkou nemůže být inscenace jednoho z nejlepších dramatiků ničím jiným než překvapením letošního divadelního léta.

Premiéru budou následovat čtyři úspěšné kusy předešlých ročníků: Sen noci svatojánské, Richard III., Zkrocení zlé ženy a Veselé paničky windsorské. Diváci tak na nádvoří brněnského hradu ve čtrnácti hracích dnech podlehnou kouzlu magické svatojánské noci, v příběhu podobném detektivce zažijí příběh padoucha Richarda III., zjistí, jak vyzrát na tvrdohlavé ženy a ochuzeni nebudou ani o nezapomenutelné výkony Bolka Polívky v roli bonvivánského rytíře Jana Falstaffa a Simony Stašové alias důvtipné paní Pažoutové.

Předprodej vstupenek na brněnská představení Letních shakespearovských slavností bude zahájen v pondělí 5. května 2014 od 10 hodin v centrálním předprodeji Turistického informačního centra města Brna, p.o, který je přemístěn z Běhounské 17 na Radnickou 2 v Brně.
I v letošním roce máme tu čest být spoluorganizátorem Letních shakespearovských slavností 2014 v Brně. 

Těšíme se na vaši účast!

Všechny novinky

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem „Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy & Mather Morava, spol. s r.o.“, ke stažení zde.