Výstava Zlato Inků - 1000 let prokletí

2. 12. 2009

20. listopadu jsme po pečlivých technických i organizačních přípravách zahájili v reprezentativních prostorách hradu Špilberk ojedinělou výstavu Zlato Inků - 1000 let prokletí.

Samotné realizaci předcházela dlouhá jednání s peruánskou stranou, za neméně náročné lze bezpochyby také označit zajištění převozu zlatých exponátů na brněnský hrad za doprovodu policejní ochrany.

Tisková konference proběhla 12. listopadu ve Freskovém sále Brněnského kulturního centra. 

Početná skupina účastnících se novinářů predikovala mimořádný zájem o tuto kulturní a velkolepou událost.

Pouhé čtyři dny před začátkem otevření výstavy pro veřejnost, tj. 16. listopadu, byly exponáty slavnostně vybalovány peruánskými zástupci za přítomnosti médií. Akce se setkala s neobyčejnou publicitou a velkým zájmem přítomných novinářů, díky čemuž měly informace o výstavě možnost doputovat nejen k občanům města Brna a jeho okolí, nýbrž prostřednictvím reportáže TV NOVA odvysílané v Televizních novinách i po celé České republice.

26. listopadu proběhla slavnostní vernisáž k této expozici, zahájení se vedle velvyslance Peruánské republiky, Jeho Excelence Alberta Salase Barahony, zúčastnili také představitelé z řad pořadatele Ogilvy&Mather Morava, spolupořadatele Muzea města Brna a mnoho dalších významných osobností jak politického, tak kulturního života Jihomoravského kraje.

Této události, jež byla připravena pro více než sto osob, dominovala prohlídka expozice s odborným výkladem kurátorky výstavy doc. Markéty Křížové, aby byla následně zakončena příjemnou diskuzí nad prohýbajícími se rautovými stoly.

Výstava je momentálně v plném proudu, doprovázena masivní komunikační kampaní podpořenou aktivitami ve formě soutěží o vstupenky, rozhovory a pořady nejen v regionálních mediích či založení skupiny na sociální síti Facebook.

V následujících měsících se mohou návštěvníci těšit na zpestření výstavy ve formě doprovodných programů, doplňkových přednášek a jiných, neméně zajímavých akcí.


Výstava Zlato Inků - 1000 let prokletí
Výstava Zlato Inků - 1000 let prokletí
Výstava Zlato Inků - 1000 let prokletí
Výstava Zlato Inků - 1000 let prokletí
Výstava Zlato Inků - 1000 let prokletí

Všechny novinky

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem „Zásady ochrany soukromí společnosti Ogilvy & Mather Morava, spol. s r.o.“, ke stažení zde.